گردشگری

کلیسا وانک اصفهان از متفاوت‌ترین کلیساهای ایران

همه ما جمله معروفی که برای توصیف اصفهان به کار گرفته می‌شود را بارها شنیده‌ایم. شاید شنیدن این جمله خسته کننده باشد اما اصفهان واقعا نیمی از جهان است. این شهر با داشتن تاریخ و جاذبه‌های بسیار و ساکنانی با هر دین و نژادی این جمله را به خوبی اثبات کرده است. از دیگر جاذبه های اصفهان می‌توان به کلیسا وانک آن اشاره کرد. این کلیسا از بناهای ساخته شده به دست ارمنی‌های اصفهان است. اگر تمایل دارید با این جاذبه بیشتر آشنا شوید همراه ما باشید.

تاریخچه کلیسا وانک اصفهان

در محله جلفا یکی از دیگر جاذبه های اصفهان یعنی کلیسا وانک قرار گرفته است. این کلیسا که به عنوان بزرگترین کلیساهای اصفهان و معروف‌ترین کلیساهای ایران است امروزه میزبان بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی است. این عبادتگاه بعد از ورود ارامنه در ایران و در زمان پادشاهی شاه عباس دوم صفوی ساخته شد.

معماری کلیسا وانک

کلیساهای ساخته شده در اصفهان از جمله کلیسا وانک یکی از متفاوت‌ترین پرستش‌گاه‌های ارامنه از نظر معماری هستند. شاه عباس صفوی به دلیل آن که نمی‌خواست ارمنی‌ها ایران را ترک کنند به آن‌ها اجازه ساخت کلیسا را داد اما با یک شرط، برای جلوگیری از ایجاد اختلاف میان مسلمانان و مسیحیان ظاهر بیرونی این مکان‌ها باید شبیه معماری‌های اسلامی باشد به همین دلیل است که بیرون کلیسا وانک همانند مسجدها و بسیاری از خانه‌های اصفهان است.

جاذبه های اصفهان در نزدیکی کلیسا وانک

خیابان جلفا خود به عنوان یکی از جاذبه های اصفهان شناخته می‌شود و بسیاری از افراد برای امتحان کردن قهوه‌ها و نوشیدنی‌های متفاوت به این منطقه می‌روند. از دیگر جاذبه های تاریخی اصفهان در نزدیکی کلیسا وانک می‌توان به موزه موسیقی، سی و سه پل  و … اشاره کرد.

اقامت در نزدیکی کلیسا وانک

کلیسا وانک در خیابان حکیم نظامی و در محله جلفا اصفهان قرار دارد. اگر قصد رزرو هتل و اقامت در نزدیکی این کلیسا ار دارید پیشنهاد ما به شما هتل آسمان و هتل جلفا است.

شایسته بلاگ

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن