کسب و کار

10 جمله ی منفی که موفقیت را از شما دور میکنند.

گاهی اوقات در زندگی مان آنقدر درگیر تکرار چندین جمله منفی و همیشگی می‌شویم که اصلا یادمان می‌رود مسیر زندگی و آرمان‌هایمان چه بوده است. در میان تمام این جملات منفی بعضی ها هستند که میان بیشتر ما مشترک هستند و اکثر مواقع از آنها استفاده می‌کنیم. در این نوشتار با ۱۰ جمله منفی که تکرار آنها شما را ۱۰ سال از موفقیت دور می‌کند آشنا می‌شویم. همین امروز تصمیم بگیرید این جملات منفی وحشتناک را از دایره لغات مورد استفاده در زندگی تان حذف کنید. حتم دارم با این کار رویاها و آرزوهایتان دست یافتنی تر می‌شوند.

۱. من خیلی بدشانس هستم

اقای ری کراک رییس افسانه ای مک دونالد که ۳۵ هزار شعبه در سراسر جهان دارد جمله بسیار زیبایی در این زمینه گفته است: هرچقدر بیشتر تلاش کنید موفق تر خواهید بود! پس می بینید تمام شانس شما دست خودتان است. کافی است بیشتر تلاش کنید تا خوش شانس تر شوید.

۲. این کار از من برنمی آید

حتما مطالب زیادی درباره ابر انسان ها و آدم های بسیار توانا و باهوش خوانده اید و هربار که این داستان ها را مرور کرده اید با خودتان گفته اید اینها با من فرق دارند. ما به شما می‌گوییم این یک تفکر بسیار غلط است و آن ابر انسانها هم اگر هر روز به خودشان می‌گفتند این کار از من برنمی آید هرگز نمی‌توانستند به موفقیت های بزرگ برسند.

۳. دیگر برای این کار دیر شده است

آیا تا حالا شده از وقت نهارتان بگذرد و بعد شما بگویید دیگر دیر شده و اصلا غذا نمی‌خورم؟؟؟ معلوم است که نه! می گویید از وقت نهار گذشته اما به جای آن شام را زودتر می‌خورم! خب چه اشکالی دارد هیمن الان شروع کنید و شام آینده تان را آماده کنید و نوش جان کنید.

۴. پول کافی برای انجام این کار را ندارم

پول همیشه موضوع بسیار مهمی است اما تا آن حد که شما را از فعالیت بازدارد. اگر فکر می کند به دلیل مشکل مالی نمی توانید کاری را درست انجام دهید، پس بیش از این درنگ نکنید! سعی کنید با کارهایی از قبیل سرویس دهی و ارائه خدمات، پول مورد نیاز خود را تامین کنید.

۵. من نمی‌توانم تغییر کنم

قطعا می‌توانید! همه می‌توانند. بزرگترین سیاستمداران و رهبران سیاسی و مذهبی جهان در دیدگاه ها و منش و رفتار خود تغییرات بزرگ داده اند و به این تغییرات اعتراف کرده اند. چرا شما نتوانید؟

۶. مردم درباره ام چه فکری می‌کنند.

شاید باورتان نشود اما بیشترین مدت زمانی که مردم درباره شما فکر می‌کنند ۳ دقیقه است! یعنی به خاطر ۳ دقیقه فکر کردن می‌خواهید خودتان را عذاب دهید؟ از من می شنوید اگر ۳۰۰۰ دقیقه هم بود باز ارزش این را نداشت که شما به دنبال ریسک ها و رویاهایتان نروید.

۷. این کار اصلا شدنی نیست

کار نشدنی در دنیا وجود ندارد. برای این فردی که هر روز بارویایی از خواب بیدار می‌شود و شب با رویایی به خواب می‌رود هیچ ناممکنی در جهان وجود ندارد. کافی است یک هدف برای خودتان بگذارید و برای به دست آوردنش تلاش کنید.

۸. من خیلی سرم شلوغ است.

گرفتار بودن فقط یک بهانه است برای اینکه به کارهایی که از آنها وحشت دارید نپردازید. اگر کاری را دوست دارید اما از انجامش می‌ترسید بهانه ها را کنار بگذارید و همین الان شروع کنید.

۹. حتما یک همپا و همراه نیاز دارم

خب واقعا اگر کسی همراه شما نباشد غذا نمی‌خورید؟لباس نمی‌خرید؟شب نمی‌خوابید؟به درمان و بهداشت خود نمی‌رسید؟ معلوم است که می‌رسید. پس چرا برای دنبال کردن رویاهایتان حتما یک همپا و همیار می‌خواهید؟

۱۰. از شنبه شروع می‌کنم

 

هم من و هم شما بارها این جمله را گفته ایم و هیچوقت آن شنبه موعود فرا نرسیده است! بهتر است شنبه را فراموش کنید. اصلا هر روزی که قرار است شما را از برنامه هایتان دور کند فراموش کنید. زمان مناسب الان است. الان. این مقاله هم که تمام شد. زود دست به کارشوید و اولین گام مثبت و موثر را برای دنبال کردن آرزوها و موفقیت خود بردارید. همین حالا!

منبع

شایسته بلاگ

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن